İçinde bulunduğumuz bu dönemde sakin kalabilmek, bağışıklık sistemimizi güçlü tutmak, endişe ve kaygılara teslim olmadan yüksek enerji ile hayatımızı sürdürebilmek çok daha önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir. Nefes çalışmaları ile akciğerleri güçlendirmek, duruşlarla bedendeki enerji akışını dengelemek ve hormonal salgıları düzene sokmak, meditasyon teknikleri ile sinir sistemini rahatlatmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek yoganın sağlayabileceği yararların içinde şu an en çok ihtiyacımız olanlardır.

Yoga House olarak bu süreçte kişisel ve ortam hijyeni kadar düşüncelerimizde de temiz kalabilmenin ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Ve bu sebeple tüm ekibimizle aşağıdaki prensipler çerçevesinde sizlere hizmet vermeye devam etmekteyiz. Hijyen koşullarına özen göstermek, kurulduğumuz ilk günden itibaren ana ilkelerimizin başında yer almaktadır. Ancak içinde bulunduğumuz dönemde, güncel durumun gereklerini göz önüne alarak yeni düzenlemeler yaptık.

Aldığımız tedbirler şunlardır;
1. Stüdyolarımızın kapasitesini yarıya indirdik. Bu şekilde matların arasındaki alan daha da genişledi.
2. Doğal havalandırma sürelerimizi uzattık. Seans boyunca da camlarımızı açık tutarak stüdyolarımızı havalandırmaya devam ediyoruz.
3. YogaHouse normal dönemden çok daha yoğun bir şekilde her gün düzenli olarak doğal ürünlerle temizlenip, dezenfekte edilmektedir. Günlük mat ve ortam temizliğinde sirke ve karbonat kullanılmaktadır. Sadece tuvalet hijyeni için kimyasal kullanılmaktadır.
4. Tüm stüdyolara sirke ile hazırladığımız solüsyon ve peçeteleri yerleştirdik. Matları kişisel olarak seans öncesi ayrıca silebilirsiniz.
5. Pike, minder gibi ek malzemelerin kullanımını sınırlandırdık.
6. Ana girişte ve tüm stüdyo girişlerinde el dezenfektanlarımız mevcuttur.
7. Tüm banyolarda kolonyalarımız mevcuttur.
8. Seanslar sırasında dokunarak düzeltme yapılmayacaktır. Duruş ve nefes teknikleri hijyen sıkıntısı yaratmayacak şekilde düzenlenecektir.
9. Aero Yoga Seansları için kullandırılan hamaklar sık sık yıkanacak ve düzenli olarak her seans sonrası güneşte havalandırılacaktır.
Üyelerimizden beklediklerimiz;
1. YogaHouse’a gelir gelmez ellerin yıkanması ve dezenfekte edilmesi çok önemlidir.
2. Yoga sırasında giyilecek kıyafetin, günlük kıyafetinizden ayrı ve de temiz olması gereklidir.
3. Stüdyolarda pike verilmeyeceği için yanınızda pike veya şal getirebilirsiniz.
4. Seans öncesinde ve sonrasında sirkeli solüsyonla matlarınızı kendiniz ayrıca silebilirsiniz.
5. Kendi matınızı ya da mat örtünüzü getirebilirsiniz.
6. Seanslar sırasında ortam havalandırılacağı için uzun kollu bir seçeneği ve çoraplarınızı yanınızda bulundurunuz.
7. Stüdyo kapasiteleri yarıya indirildiği için rezervasyon zorunludur.
8. Düzenli burun yıkama yapmanızı öneriyoruz.
9. Kendisi veya bir yakını hasta olan ya da şüpheli durumda olan üyelerimizin bu süreçte evde dinlenmelerini öneriyoruz.

Tedbiri elden bırakmadan, yoga ile çok daha sağlıklı günlere hep birlikte ulaşırken, karşımıza çıkan tüm olayları daha iyi bir birey olabilme yolunda fırsat olarak görebiliriz.

Ben yerine biz olma yolunda, akışta ve her zaman birlikteyiz.